CFD parkeergarage Velperbroek, Velp
In de gemeente Rheden wordt een nieuw winkelcentrum ontwikkeld, genaamd Velperbroek, naar een ontwerp van Op ten Noort Blijdenstein. Het winkelcentrum bevat 106 woningen, 4045 m² winkels, een medisch centrum en een parkeergarage van 3.800 m2. DGMR heeft van Bouwfonds Property Development de opdracht gekregen om de dagelijkse ventilatie en rookverspreiding in de parkeergarage te onderzoeken. Uitgangspunt is dat de parkeergarage natuurlijk geventileerd wordt, eventueel ondersteund door stuwdrukventilatoren. De parkeergarage bestaat uit één laag en bevindt zich circa 3 meter boven de grond.
Bij het 3D-model van de parkeergarage zijn de omringende gebouwen, windrichting, windprofiel en het terrein van invloed. Het model bevat de parkeergarage zelf, het gebouw erboven en enkele gebouwen in de omgeving (circa 200 meter rondom de parkeergarage).
DGMR is tot de conclusie gekomen dat de parkeergarage zonder stuwdrukventilatoren niet voldoet aan de gestelde eisen. De resultaten hebben aangetoond dat voor een goede dagelijkse ventilatie en rookbeheersing conform de gestelde eisen, stuwdrukventilatoren nodig zijn om binnen de gestelde eisen te blijven. De stuwdrukventilatoren zorgen met name voor een goede luchtcirculatie op alle plekken in de parkeergarage.

